| NYØ2002 a întrebat:

Salutare vreau sa va zic ceva urgent.
M-am tuns acum si vreau sa imi vopsesc parul in albastru temporar,am luat o sticluta cu vopsea de la farmacie albastru de metilen si nu stiu cum sa il aplic cu tot cu spalare cu sampon,eu am parul negru,si in partea de sus ma vopsesc si in parti il las negru, ma puteti ajuta? va

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa prinda albastru trebuie sa ai parul decolorat aproape ALB. Eu aveam parul blond deschis (dar nu alb) si nici macar la mine nu a iesit albastru, ci verde. Daca nu ne crezi poti incerca. Aplica acea solutie pe par (fara sa o diluezi cu apa sau ceva), asteapta 20 min si apoi clateste-te doar cu apa rece. Probabil ca vor iesii niste reflexii care vor fi vizibile la soare.

| Andreeush a răspuns:

Nu o să se observe nimic pe părul negru.

| Beyou799 a răspuns:

Nu prinde albastrul de metilen pe parul negru. Trebuie sa fie macar saten. Nu ai decat sa-l decolorezi, dar daca nu ai de gand sa fie permanent, n-ai ce sa faci decat sa lasi asa. Daca ar fi fost sa te vopsesti cu albastru de metilen, trebuia sa te speli pe cap dupa care sa-l aplici iar apoi sa clatesti doar cu apa, sau puteai sa-l aplici si pe parul uscat iar apoi sa-l clatesti.