| eusunt7 a întrebat:

Salutare, vreau si eu o lista cu masini bune pentru incepatori ce sa arate cat de cat bine si pana in 2000€, multumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiPavel21 a răspuns:

Salut!

Alege-ți tu ce mașină vrei, care îți place cel mai mult pentru că sunt o grămadă de mașini de vânzare în România și noi nu avem cum să știm ce mașină îți alegi tu, na fiecare își alege mașina după preferințele lui.

Uite aici link-ul de unde poți vedea mașinile:

https://m.olx.ro/......toturisme/

4 răspunsuri:
| xPaulFTWYT a răspuns:

E bine sa vr

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ford Focus 1 sau 2, Opel Astra G (chiar si Bertone), Renault Megane 2, BMW e46 (nu prea e de incepatori, dar e ok pentru pret vs ce ofera).
Eu in primul an de permis am avut si Mercedes E-klasse si mi-a placut, altii vor masini mici la inceput. Alegi si in functie de asta.
Poti cauta si o Vectra B dupa 2000, cu ceva dotari, si imbini bugetul mic cu confortul si spatiul unei limuzine.

| Sofer a răspuns:

Pana in 2000 euro poti sa iti cumperi urmatoarele masini.
Variante ieftine de intretinut zic eu laughing) ca eu detin un golf 4 si nu e papacios.
Vw Golf 4 1.6 16v / 1.9 TDI 101/110 cp
Vw Passat B5.5 1.9 TDI 131 CP (doar motorizarea asta recomand pe passat)
Opel Astra H 1.4/1.6 benzina si 1.7 diesel
Opel Corsa C 1.4/1.6 benzina si 1.3/1.7 diesel
Ford Focus 2006+ 1.6 diesel.
Si variante scumpe laughing Pana la 2000 euro am vazut ca poti sa iti mai cumperi daca ai un salariu destul de bun de 2000 lei sau peste de exemplu:
Sfantul Bmw 320d sau varianta pe benzina 320i 2.0 150 cp cu 6 cilindri in linie.
Bmw 520d in ambele variante.