| andreimpwr a întrebat:

Salutări! Am o mică intrebare happy Știți cumva dacă aplicarea de ojă pe beculetele de la plafoniera și pe cele din ușă ale camionului pote fi periculosă atunci când se încălzește becul? As vrea sa-i fac o ambientală corespunzătoare cu câțiva euro laughing auzisem pe la alti colegi că au mai făcut și nu au avut probleme, dar prefer sa ma informez mai bine. Dacă a mai făcut cineva, va rog sa îmi lăsați răspuns aici happy mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

Și eu apreciez că apreciezi. Revenind la subiect… dacă becul se incinge, nu recomand oja. Dacă nu, poți da liniștit. În copilărie, pe vremea lu’ ceașcă, mi-am făcut singur instalație de pom de iarnă, cu becuri de lanternă în serie Și le-am colorat cu ojă.

6 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu e nici o problemă, dar întâi trebuie să pilești becurile, să le tai cu forfecuța, să scoți pielițele, șamd.

| andreimpwr explică (pentru MihaiSpeedster):

O sa ma uit mai bine și încerc, apreciez mult. Mulțumesc

| andreimpwr explică (pentru MihaiSpeedster):

Tare rău amintirea asta cu pomul de iarna laughing cu siguranță dacă le-ați fi cumpărat gata făcute, nu ar mai fi adus o așa mare plăcere. Cat despre ambientala mea, găsisen banda led care se conectează la priza de 24, respectiva banda are mai multe culori și se poate regla din telecomanda. până la urmă cred că o să optez pentru ceva de genul, sa nu cumva sa mă trezesc cu mare foc de tabără in cabina laughing) Multa sănătate!

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru andreimpwr):

Și eu apreciez că apreciezi. Revenind la subiect… dacă becul se incinge, nu recomand oja. Dacă nu, poți da liniștit. În copilărie, pe vremea lu’ ceașcă, mi-am făcut singur instalație de pom de iarnă, cu becuri de lanternă în serie Și le-am colorat cu ojă.

| Dannnnii a răspuns:

Daca sunt becuri LED nu e nicio problema.

| andreimpwr explică (pentru Dannnnii):

Nu sunt led, sunt becuri normale 24V R5W dacă nu ma insel

| andreimpwr explică (pentru andreimpwr):

Sau nu… laughing o să ma uit și o sa las aici denumirea, oricum mersi