| anonim_4396 a întrebat:

Salutari, am picat traseul pe 14 si as dori sa stiu daca pot face cele 3 sedinte obligatorii cu un instructor de la alta scoala. Instructorul meu este un om foarte neserios si chiar nu as mai dori sa fac cu el pentru ca nu se prea tine de ore, eu dau in alt oras examenul si conduc din localitatea mea pana acolo destul de mult. Si simt ca in orasul de examen fac prea putin si am nevoie de imbunatatiri la atentie, spre exemplu tot uitam sa semnalizez iar examinatorul imi atragea de foarte multe ori atentia. Sa nu mai zic ca la primul semafor deja am dat cu mucii-n fasole ca ma pierdusem din cauza emotiilor.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti face cele 6 ore obligatorii cu orice instructor, de la scoala initiala sau de la alta scoala, nu este obligatoriu sa le faci cu cel care ai facut la scoala de conducere.
Din ce ai spus cred ca ar trebui sa faci chiar mai multe ore, poate cel putin 10, pana vei stapani bine masina.