| heddy10 a întrebat:

Salutari! Caut un dispozitiv de genul acelei interfete OBD2 cu bluetooth Elm327, dar care sa fie compatibila cu motoarele diesel. Am un VW Bora 19. TDI an 2001 si nu gasesc asa ceva. La toate scrie ca e compatibil cu benzina dupa 2000 si diesel dupa 2006. Daca m-ati putea ajuta cu o interfata potrivita pentru masina mea, as fi recunoscator.

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauta un dispozitiv VAG-COM.
Eu am unul mai vechi, am facut diagnoza la multe masini, inclusiv la Golfuri 4 (alh si PD), si Passat 1999 cod AFN.
Se gasesc pe OLX, de la 50 la 200 de lei.

| heddy10 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mentionez ca nu vreau sa sterg erori, ci doar sa vad niste parametrii si senzori. Ma uitam la acel elm327 pentru ca are bluetooth si pot pune telefonul in bord sa vad in timp real acei senzori. Nu vreau sa modific nimic in calculatorul masinii.
Chiar nu exista niciun dispozitiv din asta cu bluetooth pentru diesel?
Un coleg mi-a zis ca si-a luat si el pentru un audi diesel din 2002 si a mers.

| xerxes1 a răspuns:

Cauta o interfata vag com.