| WayhaughtK a întrebat:

Saptamana viitoare am examenul auto(traseul). Ce safturi aveti?
Si tot am auzit de la cunostinte si de la instructor ca multi examinatori te pica chiar daca te descurci.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te pică în scenariul în care au trecut toți până atunci, mai ales cu bani, și tu ești ultimul sau printre ultimii trebuie și ei să ateste că au și picat pe cineva că după bate la ochi. acu depinde și de fiecare examinator în parte cât îi de corect.

| Sn4k3 a răspuns:

N-are rost sa-ti faci filme ca nu se schimba nimic. Te duci, calm, relaxat, atent si conduci cat mai bine, indiferent de examinator sau daca faci vreo greseala.

| Yurisa a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Dai ce ai mai bun din tine.

| DaniTDCI a răspuns:

In ziua de azi fara bani nu iei permisul

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Nu este adevarata partea aceea despre examinator. Daca te descurci bine ti-l da. Multi care pica pe drept spun altora ca a fost nedrept politistul sau ca intentionat l-a picat laughing Sa le ceri foile alea sa vezi cate puncte si pentru ce le-au dat ca acolo ti se pune tot ce ai gresit. Plus ca mai e si martorul in spate, de ce nu fac contestatie aia care se tot plang. Sfatul meu este sa lasi emotiile deoparte, sa fii atent la semne, semafoare, treceri pentru pietoni, stradute cu interzis, etc. Daca te descurci bine ti-l da.
Astept sa ne spui ce ai facut. Pupici

| dmz123 a răspuns:

Important e sa-ti mentii calmul si sa conduci ca si cum ai fi supravegheat de instructor nu de examinator

| CerCopiTec a răspuns:

Salutare, cand ai fost mic iti spuneau ai tai basme inainte de culcare, tot in categoria asta intra si faza asta cu picatul chiar daca faci totul ok, cei care pica dau vina pe examinator ca nu au fost ei pregatiti iar intructorii sa se scoata ca nu te au pregatit cum trebuie, mergi cu a 3 a si max 40/h, iar la parcari exerseaza, eu de exemplu aveam probleme cu plecarea de pe loc chiar daca nu era din panta pana cand m-a dus instructorul in poligon sa exersez si el a coborat la povesti cu alt instructor, era vara destul de cald si eu aveam o bluza, am tras frana de mana si am coborat sa ma dezbrac, am urcat si am uitat sa las frana de mana, ete sa vezi cum am invatat eu atunci sa plec de pe loc cu frana de mana trasa, cand am iesit din poligon zicea instructoru ma cand te ai invatat tu sa pleci asa bine de pe loc laughing
bafta