| Wenttmann a întrebat:

Sautare! Daca imi cumpar un audi a4 2003-2004 1,9TDI, din Germania, cam cat ma costa inscrierea in ro? Recomandati aceasta masina?

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O masina care are peste 10 ani in Germania sare probabil de 300.000 km reali. Nu recomand asa ceva.

5 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Dupa mine merita, dar sa ai si niste banunti in caz ca pica una alta (si asta e valabil pentru orice masina second hand). Ca are 300, 000 sau nu, nu e asta o problema, sunt masini in RO care la 100, 000 sunt mai proaste decat alea la 300, 000. Un prieten din Germania are un Audi A6 din 2006 (ce e drept luat de nou) si are 450, 000km fara incidente in afara de schimbat cutia care mi se pare ceva normal.

Chiar ieri am mers modelul de care intrebi(luat din RO cu 5500e cu 150, 000 km in bord si cel putin 250, 000 km reali(s-au mai bagat in ea ca sa fie facuta bine 1000e) si tot ce pot sa spun e ca trage bine, are un consum multumitor(sa zic un 6-7 mixt) si se simte foarte bine sub fund happy

| ȘefuLaValută a răspuns:

De ce diesel neaparat? De ce masina neaparat? Masina aia are cel putin 300.000 de km

| Wenttmann explică (pentru ȘefuLaValută):

Ce alt ceva recomandati la 5000E?

| CatalinAndrei21 a răspuns:

Salut! Depinde de capacitatea motorului, cat de veche este masina, marime noxe...

| Wenttmann explică (pentru CatalinAndrei21):

Am scris mai sus capacitatea motorului si anul masinii.