| Prawn a întrebat:

Scuterul moare din mers!
Salut! Am o problema cu scuterul meu piaggio liberty de 50cc racire pe aer, scuterul porneste la prima pedala, are putere, dar dupa cateva sute de metri de mers cu el turat aproape la maxim, imi taie acceleratia si motorul moare. Daca il las mai usor si ma mai opresc din cand in cand sa isi mai ia benzina, nu se opreste. Cum pot rezolva aceasta problema?

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Curata rezervorul... isi trage mizerie de acolo si de aia ai probleme.