| Bogdy_Bogdanutzz_1998 a întrebat:

Am si eu o problema la scuterul meu, porneste, in gol se tureaza si se aude bine dar cand il dau jos de pe cric aproape moare cand e turat si nu trage dar el sta totusi turat. Astept un raspuns cu ce ar putea fi

10 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Mai mult ca sigur nu e carburatorul e ambreiajul uzat

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Reglaj carburator!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ce scuter ai, din ce an si cati timpi?

| Bogdy_Bogdanutzz_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Am un Yamaha Ovetto din 2002

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Bogdy_Bogdanutzz_1998):

Schimba-i rolele in variator si cureaua!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Rolele trebuie sa fie 15X12X6,5 grame, iar cureaua trebuie sa iei datele de pe ea, sunt doua masuri, brat lung si brat scurt!

| Bogdy_Bogdanutzz_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

VAriatorul si cureaua sunt noi, le-am schimbat si tot asa face

| Bogdy_Bogdanutzz_1998 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Daca vrei, imi lasi un numar de telefon si te sun ca sa auzi cum se comporta

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Bogdy_Bogdanutzz_1998):

Vezi ca ai mesaj Bogdy!