| Sp4RkMan a întrebat:

, am o problema cu un scuter,pornea din prima pedala,nu aveam probleme,am mers cu el,si dintr-o data mergea in socuri.a mai mers cateva sute de metri si s-a oprit,nu a mai porneste de atunci am curat carburatoru, am scos niste benzina cu apa..am pus alta curata,tot nu porneste. bujia am scos-o era uda,am arso si am pus-o inapoi,se uda iarasi...,mentionez ca e pe cu racire pe apa, inainte sa mi se opreasca iesea aburi de la capac.
Astept raspunsuri! big grin

5 răspunsuri:
| maestrul007 a răspuns:

Ti s-a ars garnitura de chiuloasa, schimbo, e simplu si se rez problema.

| Sp4RkMan explică:

Mersi,incerc maine si revintongue

| Sp4RkMan explică:

Din pacat am schimbat garnitura..tot nu porneste, nu da nici un semn de pornire..compresie are...helpphappy

| Sp4RkMan explică:

Alte sugestii?crying

| Sp4RkMan explică:

Sa fie muzicuta de vina?straight face sau setu motor?