| anonim_4396 a întrebat:

Scuze categoria am vazut ca la toate angajarile ca agent de vanzari cer experienta in vanzari si carnet B (ce inseamna acea experienta in vanzari )(adica cum o faci )(cum o prezinti?)
big grin

Răspuns Câştigător
| Irena97 a răspuns:

Adica sa mai fi fost agent de vanzari, distribuitor. Nu chiar toti cer asta, altfel nimeni nu ar mai incepe un serviciu fara experienta.
Uneori prefera incepatorii pentru ca le pot da salariu mai mic.
Experienta ar trebui s-o prezinti in CV ca locuri de munca in vanzari. Dar tu cred ca nu ai avut inca, asa ca poti sa iti pui in evidenta alte calitati ( ca esti ambitios, ca ai putere de munca).

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa dovedesti cu acte ca ai mai lucrat in domeniul respectiv.Ce este asa greu de inteles?

suntserios
| suntserios a răspuns:

E asa greu sa iti dai seama? trebuie sa fi ajut un job similar in vanzari, trecut frumos in CV cu referinte sa poata fi verificat daca este nevoie

| Chαяtreux a răspuns:

Ca sa ai experienta trebuie sa muncesti. ca sa muncesti iti trebuie experienta. Logica romanilor rolling eyes

| Irena97 a răspuns:

Funda?happy

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Sa fi lucrat timp de un an cu acte in regula pe acel post.