| Andy_3042 a întrebat:

Se castiga din karting?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca te referi la partea materiala din karting nu scoti bani, doar investesti ca sa faci karting ca si pasiune, daca vrei sa il faci de performanta trebuie sa ai foarte mult talent si sa nu faci nimic altceva pe langa asta (Scoala, servici, familie etc.) tot timpul il petreci pe pista, si de castigat cam 700-800 de lei pe luna dar cand termini cu asta nu vei avea nici un viitor deci in Romania parerea mea este ca nu merita decat daca ai bani gramada cat sa iti platesti studiile sa nu treci pe acolo ca sa te poti angaja dupa ce termini cu asta!

2 răspunsuri:
| p3trutz222 a răspuns:

Salut! Eu ma numesc petrut florescu, am castigat finala mondiala Rotax max si sunt campionul nationlal al Romaniei, dar am investit in fiecare cursa cate 6000-7000euro si pana acum nu am sponsori.In karting castigi bani din sponsori sau daca te plateste echipa sa mergi cu ea. Eu nu ma antrenez in Romania si fac scoala cu greu pentru ca stau mult timp pe pista.

| thelittle a răspuns:

Desigur,poti castyga niste anumite premii care le pun competitorii presimt ca o sa-mi dai funda:*