| OneTap a întrebat:

Se merită sa cumperi un Mitsubishi Lancer Evolution 2015?
Daca da, de ce?
Daca nu, de ce?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

In niciun caz o masina care a fost gandita pentru. rally nu poate fi o masina de familie...
Pentru familie sunt breakurile si sedanurile nicidecum o masina turbo benzina, tractiune integrala si scaune tip scoica...
Lamureste-ma si pe mine mitshubishi
Si cine te-a pacalit ca este un model din 2015, cand ultimul Evolution s-a produs in anul 2011... cel putin asa stiu eu.
Stiu ca exista productie de Lancer deci nu evo model 2007-2015, vezi sa nu le incurci sa fie vreun lancer cu packet de evo.
Evolution are 295 CP...

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da - ca sa te dai mare agati femei.
Nu - costuri de intretinere scumpe.

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Evolution ca sa agati femei? pai arata ca un mitshubishi lancer...
doar pasionatii cunosc acest model in rest este tehnologie veche, adevarat ca este perfomant ca si tractiune, control etc

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

E masina buna nici GTRu tau nu e rau dar nene trebuie sa ai miliarde de € sa o intretii mai ales in tara, consumabile etc. Aia chiar ca merge de agatat.

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Asa este dar daca ai anumite standarde femeile care sunt cu caracter nu pot fi agatate cu nicio masina...ca intorci capul si te fascineaza o anumita caroserie eventual ceva cu un bodykit gen rocket bunny asta DA.
Ma uitam in trecut pe Youtube la anumite canale de astea cu gold digger, prin SUA etc mama ce masini aveau aia si ce faze le faceau la alea care acceptau sa se urce in masina asa dupa strada, intr-un cuvant isi bateau joc de ele, le umileau, la noi romanul are alta mentalitate.
Revenind la Romania, mai apreciate sunt Audi sau BMW mai ales daca sunt modele de astea mai noi decat GTR care este pentru cunoscatori si isi face prezenta simtita prin sunet...
Cum ziceam nu imi sta mintea la asa ceva mai ales ca pe soselele patriei circula masini cu mult mult mai scumpe...
Eu cand vreau sa agat prefer sa merg pe jos, e mai practic si frumos asa si in plus poti lega o relatie de lunga durata si de ce nu cu o persoana care merita efortul pe cand cine cade in plasa masinii e e o relaltie doar de o noapte iar pe mine unul nu ma atrage asta acum, faceam asta cand aveam BeMeWe

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Eu am un A5 tot coupe 2015 numai ca in strainatate femeile nu se uita la masina. Se agata prin discoteci cand au baut 2 pahare de wisky. Cert e ca nu imi place sa cheltui bani pe femei mai bine bag in masina mea si pun deoparte. Mai incolo am de gand sa-mi iau o hibrida sau electrica ce o fi nou nouta cu banii jos. Ca o fi 50.000 sau 60.000£ (in 10 ani vor fi masini mai faine si moderne) nu-i bai.

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

winking
pai eu in locul tau m-as gandi la o tesla sunt periculoase ma gandesc ca peste 5-10 ani deja vor fi tesla cu 1000 de CP, bye bye lamborghini!

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Nu caut putere/CP. Imi plac masiniile late gen BMW M4 sau nissan gtr/skyline cu aerodinamica joasa suspensii sport, design sport. O sa fie fel si fel de magarii atunci vom vedea piata auto.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia nu e masina de familie. E zgomotoasa si incomfortabila si consuma doua galeti la suta. Aia e masina de pasionati

| funnymind a răspuns:

Depinde ce așteptări ai de la o asemenea mașină.
Deci, ce așteptări ai?

| OneTap explică (pentru funnymind):

O maşina fiabilă, pentru familie, care sa ma țină iarna (pe strada) si tot odată sa fie "sportivă".

| OneTap explică (pentru funnymind):

Sa fie pentru familie, sa fie fiabilă, să mă țină iarna (pe strada ), si tot odată sa fie "sportivă".

| funnymind a răspuns (pentru OneTap):

Lancer Evo este pentru adrenalină, clasa medie. Dacă vrei ceva pentru familie, recomand un VW Passat, sau Volvo V60.

| Simpatic a răspuns (pentru OneTap):

In niciun caz o masina care a fost gandita pentru. rally nu poate fi o masina de familie...
Pentru familie sunt breakurile si sedanurile nicidecum o masina turbo benzina, tractiune integrala si scaune tip scoica...
Lamureste-ma si pe mine mitshubishi
Si cine te-a pacalit ca este un model din 2015, cand ultimul Evolution s-a produs in anul 2011... cel putin asa stiu eu.
Stiu ca exista productie de Lancer deci nu evo model 2007-2015, vezi sa nu le incurci sa fie vreun lancer cu packet de evo.
Evolution are 295 CP...