| CineSuntEu a întrebat:

Se poate sa ma duc eu la inmatriculari pentru scoaterea de numere permanente daca nu sunt propretarul in acte?(masina e pe tata trecuta) Stiu ca la RAR se poate. Dar la inmatriculari?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate dar numai cu procura speciala data de tatal tau, prin care te imputerniceste expres sa te ocupi de inmatriculare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La inmatriculari se poate doar daca iti face procura de imputernicire, la notariat. Si ai nevoie de buletinul lui la inmatriculari.

| Eugen80 a răspuns:

Suna la informatii, directia Circulatie, regim inmatriculari.