| osaandy a întrebat:

Vin cu o intrebare poate mai putin normala si anume: eu plec in Germania la munca si vreau sa iau masina mea cu mine si sa o inmatriculez acolo.Acuma intrebarea mea este daca cineva stie care este procedeul legal,in sensul acte,numere(poate chiar provizorii). Mai pe larg,propietarul masinii,un prieten, vrea numerele inapoi fiindca sunt preferentiale si il inteleg. Trebuie radiata masina inainte de plecare sau pot si acolo si ce face cu numerele? Sunt multe de stiut si de aceea va rog sa imi raspunde.ti doar ceva sigur sau cei care s-au intalnit cu asa ceva in trecut. Nu stiu daca sun la serviciul inmatriculari daca si primesc un raspuns. Posibil nu happy
Va multumesc

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Du-te la serviciul de înmatriculări, dacă maşina era înmatriculată pe numele tău aveai nevoie de o reşedinţă, în acest caz este mai complicată treaba.