| Grimmjow22 a întrebat:

Se pun lanturi pe rotile la masinile care trasporta materiale inflamabile (periculoase)? dau funda...

Răspuns Câştigător
| ÎngerCretin a răspuns:

Nu are nimic. Are doar dacă contraaripa e făcută din metal şi spaţiul dintre roată şi contraaripă este foarte mic (asta însemnând ca lanţul să se frece cu contraaripa). Nu este nici o regulă referitoare la aceasta. ce ţi-am spus eu se poate întâmpla foarte rar, adică niciodată. Şi evită să foloseşti lanţurile pe drumuri drepte (adică dacă nu ai nevoie de ele ). Ţi le pui dacă chiar este necesar. Salutare.

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da, pentru ca lanturile nu au nici o legatura cu materialele inflamabile. lanturile se pun la rolile masinilor ca sa nu derapeze iarna cand este polei sau cand este inghetat drumul.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce legatura au lanturile cu materialele inflamabile?

| Grimmjow22 explică:

Mia mai zis cineva ca nu se pune deoarece lanturile pot face scantei luand foc...

| Grimmjow22 explică:

Mia mai zis cineva ca nu se pot pune lanturi pentru ca pot face scantei...