| PringAloe a întrebat:

Si voi detineti asigurare auto de la City insurance? pentru ca eu da, mi s-a oferit asigurare de la City insurance cu nici o saptamana sa apara la tv ca a dat faliment oare ei nu stiau ca aceasta firma de asigurare este in prag de faliment?
Tin minte ca acum 3 ani de zile am facut asigurare la Euroins si am dat undeva la 450lei pentru 1 an, am facut zilele astea o simulare sa vad cat m-ar costa in ziua de azi o asigurare de la Euroins tot pe 1 an si pretul a sarit la 9 milioane care din cate stiu este cel mai mic pret dintre celelalte firme de asigurare
Au cam uflat preturile dupa falimentul asta de la city insurance ah?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu nu detin asigurare acolo, mereu am fugit de cei mai ieftini ca stiam ca au probleme.

Si da, au crescut multe preturile din cauza falimentului celor de la City.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La mine e 1100 pe 12 luni, de la 500.
Deocamdata au umflat preturile foarte aiurea, costa pe 6 luni mai mult decat pe 12. Banuiesc ca si-au dat seama ca sunt prosti, si vor reface calculele. Dar intre timp, cine plateste acum... Ramane cu banii dati.

| spike22 a răspuns:

De doi ani tot s-a auzit ca o sa dea faliment.