| anonim_4396 a întrebat:

Salut, detin asigurare city insurance, facuta cu 3 zile inainte sa apara la tv ca city insurance este in prag de faliment, am inteles ca aceasta asigurare n-o sa mai fie valabila si ca suntem obligati la o asigurare noua, ce nu-mi convine mie este ca am platit asigurarea asta 5 milioane ca ea sa nu mai aiba nici-o valoare, cum procedeaza persoanele care detin o astfel de asigurare?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Unde ai auzit ca trebuie sa faci alta, la radio-sant?
Polita RCA este un contract incheiat. Ca firma este in insolventa/sub controlul unui executor, nu e problema ta. Contractul tau este valabil pana la data scrisa acolo. In caz de accident din vina ta, pagubitul va fi despagubit, poate mai lent dar va fi. Nu e nevoie sa inchei alta polita.

| mi25 a răspuns:

Care firma ti-a cerut 5 milioane? Eu am platit doar 475 lei.
Au trecut 15 ani de cand s-a trecut la leul nou si inca nu v-ati invatat sa-i folositi? Si va suparati cand romanii sunt considerati inapoiati.