| robert8289 a întrebat:

Smart forfour se conduce de la16 ani?

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

În nici un caz! Nici un model de Smart nu se poate conduce mai devreme de 18 ani, cu permis categoria B.

4 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Nu ..Se conduce legal de la 18 ani! Pentru ca depaseste o anumita limita de CMC!
Si Cristi dar alea micute de 16 ani au 3 roti?/

| RB26DETT a răspuns:

Orice masina pe 4 roti are nevoie de categoria B care se obtine dupa 18 aniwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti conduce nicio masina cu motorul mai mare de 500cm3 fara categoria B. Iar smart ul, mai ales forfour e pe departe sa se incadreze in categoria asta

| AgathaRo a răspuns:

Marcile AXIAM se pot conduce cu subcategorie sau atestat nu stiu sigur. Prinde 45KM/H