| alexutzu1992 a întrebat:

Spuneti-mi si mie ce parere aveti despre motorul 1.6 TI-VCT 115 cp de la Ford ma refer anii 2005 pana in 2008 pareri despre acest motor va rog.

2 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Pai motorul este unu la fel de fiabil ca si cel de 1.6 normal de 100 cp, dar ai un surplus de putere, totusi sunt 15 cai diferenta, iar asta se va simti la o depasire cat si la viteza maxima.
Bafta!

| Valer_Unu_1994 a răspuns:

Motorul este ca FEMEIA. daca nu-i dai cei trebuie cand trebuie te lasa..in general sunt motoare bune da conteaza fostul proprietar daca a avut grija de el.