| 0x11111051 a întrebat:

Spuneti-mi va rog cit ar putea costa schimbarea unui motor pe altul, in Romania?

Am un Mazda RX-8 dar doresc sa-i schimb motorul fiindca tot timpul vrea mincare. Cu 25 l prin oras, este insuportabil sa merg.

Dati-mi niste ex. de centre specializate unde le schimba. Si care documente ar fi necesare ca sa am autorizarea de al schimba. Trebuie sa iau autorizare de la Mazda Motor Corporation?

Mersi.

Răspuns Câştigător
| robijam a răspuns:

Citeste: http://www.rarom.ro/......--195.html

PS: Are pe ea Renesisul de 1.3 l?

| 0x11111051 explică (pentru robijam):

Motorul, da. Codul Renesis. Doresc sa il schimb pe un motor slab de la un logan, iar daca n-o sa poata traga masina (fiindca ea cintareste 1450 kg), am sa ii instalez si un compresor de la Mercedes de 1.5 bar.

1 răspuns: