| timbucadrian a întrebat:

Stie cineva cam care este consumul unui cadillac care are capacitatea cilindrica de 7, 7 cmc si ii din ani `70 `80?

Răspuns Câştigător
| covexrobu a răspuns:

Mah aproape un rezevor si o galeata la suta laughing. Glumesc. Din cate stiu au consum undeva la 10 de mile pe galon asta insemnand ca la 16 km iti consuma 4 litri. Consumul este foarte mare.

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Consuma in jur de 40 delitri, eun motor in ''V'' cu 8 cilindri, fabricatie ''70'' deci nu are inbunatatiripe motor care sa-i reduca consumul.

| sorin a răspuns:

Avand in vedere ca aveau motor V8 cred ca un 35-40% http://100megsfree4.com/cadillac/cad1970/cad70f.htm

| stejarandrey a răspuns:

Depinde daca e benzina sau motorina. pe motorina consuma mai putin
la benzina se duce la 35%
km asa smug

| yoo20 a răspuns:

Un v8 de 7, 7 cmc din anii 70 are un consum de 18-30% depinde de stilul de mers care al ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

35-42