| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se baga codul casetofonului la Audi A4?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Presupunand ca stii codul, care ar trebui sa fie din 4 cifre, pentru inceput tine apasate butoanele RDS si TP concomitent, pana pe display apar patru liniute. Codul se va introduce folosind tasta 1 pentru prima cifra, tasta 2 pentru a doua cifra, tasta 3 pentru a treia si tasta 4 pentru ultima.
O sa aleg un exemplu pentru a intelege mai exact. Sa zicem ca ai codul 6789. Asta ar insemna sa apesi de sase ori tasta 1, apoi de 7 ori tasta 2, de 8 ori tasta 3 si de 9 ori tasta 4. Daca nu ai inteles exact, trimite-mi pe privat codul si iti explic pas cu pas.
Daca ai introdus codul gresit de trei ori, casetofonul se va bloca, pentru deblocare va trebui sa lasi masina cu motorul si casetofonul pornite pentru mai mult timp (o ora parca).
Daca nu stii codul, atunci trebuie decodat la un specialist.

| DaykaErika a răspuns (pentru regis):

Cum scriu nr 9 la un casetofon de grand cherokee codul fiind 2393?
Am doar nr de la 1 pana la 5

| regis a răspuns (pentru DaykaErika):

Apesi de 2 ori tasta 1, de 3 ori tasta 2, de 9 ori tasta 3 si de 3 ori tasta 4.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acesta este un copy-paste: "Ai doua taste alaturate, rds si tp. Apesi ambele taste si, tii apasat timp de cateva secunde pana apare pe display ca trebuie sa introduci un cod din 4 cifre.Pentru fiecare cifra ai de ex: 1234 sa zicem ca e codul; apesi tasta 1 o singura data pentru a aparea cifra unu(daca prima cifra ar fi fost 7, apasai tasta unu de 7 ori), pentru 2 apesi tasta 2 de doua ori(apesi o tasta de mai multe ori pana apare cifra care trebuie a codului)...etc.Sper ca ai inteles".
__________________

| Tanase_Marius_1994 a răspuns:

Am urmat exact pasii! Am bagat codul.Si imi ramane asa.Trebuie sa mai fac ceva?

| Florin_Sergiu_1990 a răspuns:

Tine apăsat pe RDS ȘI SCAN

| Laurentiu_Larisa_1989 a răspuns:

Stie cineva cum sa bag codul la casetofon la audi a4

| Bratescu_Mircea_1959 a răspuns (pentru Laurentiu_Larisa_1989):

1. motorul si aparatul pornite
2. apasa cca 10 secunde pe 4
3. apasa simultan pe Tp si RDS
4. apare fie ----, fie 1000
5. introduci codul in ordine, cu butonul 1 pentru cifra 1 samd
6. apasa din nou simultan Tp si RDS pana apare SAFE
7. elibereaza cele 2 butoane si gata!

| Bratescu_Mircea_1959 a răspuns:

Da, trebuie sa apesi din nou TP si RDS simultan si radioul va porni singur!

| Drxx_Florian_1969 a răspuns:

Am un audi a4 si am bagat de doua ori codu gresit ce sa fac acum

| Andrei_Daniel_1988 a răspuns:

Țin apasat si pentru tp rds dar pe displei tot safe scrie

| Geles_Iulica_1994 a răspuns (pentru Andrei_Daniel_1988):

Aceiasi problema o am si eu

| Florin_Sergiu_1990 a răspuns (pentru Geles_Iulica_1994):

Rds și scan