| RaVuL a întrebat:

Am si eu o problema cu un casetofon audi gamma...am incercat sa bag codul casetofonului prin DX-FM1/2 prima oara am bagat codul si nu a functionat a doua oara am incercat din nou si iar nu am reusit aparea SAFE si clipocea dupa ce bagam codul si dupa aceea nu ma mai lasat sa bag codul deloc. Apasam DX-FM1/2 si nu ma lasa sa bag codul apasam degeaba ca nu arata nimic.Am incercat sa decuplez borna de la baterie si sa bag din nou si tot nu m-a lasat..Codul l-am luat din cartea tehnica a masinii si cred ca e bun.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Se poate să fi schimbat cineva isteţ codul. După a şasea încercare nereuşită cam trebuie să apelezi la un electronist.
Dacă pe ecran au apărut cifrele codului şi acesta nu a reacţionat e sigur schimbat codul sau casetofonul original.
" SAFE debloca modul de procedură pentru unitatea de cap Gamma 1) Parc auto. (Notă: unlockers experimentați radio au fost cunoscute pentru a efectua această sarcină în timp ce conduceți, dar este extrem de periculoasă și poate duce la un accident fatal Nerecomandabil.). 2) radio de Porniți. SAFE va arăta în afișajul. (Notă: mașina nu trebuie să fie pe, și nici nu trebuie să fie cheia în contact sau în orice poziție.) 3) Apăsați dețin FM1 și AM simultan butoanele și țineți apăsat până când "1000" prezinta pe ecran. Eliberați butoanele. Nu apăsați aceste butoane din nou, în caz contrar radio va lua în considerare "1000" să fie codul. foto de pasul 3: 4) Introduceți codul de radio. Utilizați butoanele de stație de radio presetate (1, 2, 3, 4) pentru a introduce numărul de cod de patru cifre de pe cardul de radio. Butonul de presetare 1 corespunde cifră primul buton, Preset 2 corespunde la a doua cifră, etc Fiecare apăsare a butonului creșterile numărul de 1. Deci, de exemplu, în cazul în care codul a fost 1927 v-ați putea... apăsați - 1 0 ori - 2 de 9 ori - 3 de 2 ori - 4 7 ori care ar arăta 1927 în afișaj. foto pentru pasul 4: 5) Odată ce aveți dumneavoastră Codul a intrat în ecran, repetați pasul 3 până la "sigure" afișează din nou. Odată ce "sigure" afișează, eliberați butoanele. Radio trebuie să se întoarcă de la statia de aceasta a fost pe atunci când a intrat în modul de siguranță. Radioul dumneavoastră este acum deblocat. Dacă radioul este în continuare blocat, atunci ați introdus codul incorect. Atunci când un cod incorect este înscris, "sigure" cuvântul apare în afișaj din nou, clipește primul si apoi continuu. Puteți repeta pașii de mai sus pentru a debloca radioul încă o dată. În cazul în care un cod incorect este înscris din nou, radioul va fi blocat timp de aproximativ o oră. După o oră, puteți încerca din nou, de două ori înainte de a se blochează din nou pentru o oră. "

| RaVuL explică (pentru Arthur):

Si nu sunt ceva hackeri de astia ce au coduri universale?

| Arthur a răspuns (pentru RaVuL):

Fiecare aparat cu codul său. Se mai poate afla şi după eticheta aparatului, dar dacă a fost schimbat codul iarăşi e zero. Pentru alte operaţiuni trebuie desfăcut aparatul de un electronist. Încearcă totuşi să-i bagi codul 1000 aşa cum am postat mai sus ca nou cod.

| RaVuL explică (pentru Arthur):

Incerc mersi