| premonition90 a întrebat:

Stie cineva daca ma pot duce sa-mi ridic carnetul suspendat in aceiasi zi in care a expirat suspendarea?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Suspendarea expira la sfarsitul zilei respective, asa ca nu poti merge decat a doua zi.

| premonition90 explică (pentru Ioandelasal):

Esti sigur? pentru ca am fost la politia rutiera din Bucuresti si mi-au spus ca pot merge pe 5 februarie sa-mi iau carnetul exact cand imi expira suspendarea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru premonition90):

Daca asa ti-au spus atunci du-te in ziua respectiva.

| premonition90 explică (pentru Ioandelasal):

Intreb pentru ca mosulica de acolo era cam plictisit si nu stiu ce sa cred. unele persoane imi spun sa ma duc in aceiasi zi, altele imi spun sa ma duc a doua zi. problema este ca trebuie sa ajung in ialomita si nu as vrea sa ma plimb degeaba pana acolo. multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru premonition90):

Atunci du-te a doua zi, este mai sigur.