| Firea_Ionut_1996 a întrebat:

Dacă un permis auto a fost suspendat 3 luni și în 2 luni a expirat pot să-l ridic?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca faci o confuzie, de altfel comuna celor mai multi. Nu permisul de conducere a fost suspendat, a fost suspendat dreptul de a conduce. O sa trebuiasca sa astepti pana expira suspendarea dreptului de a conduce si apoi poti preschimba permisul expirat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca spui ca a expirat valabilitatea administrativa a permisului de conducere.
Va trebui sa expire toata perioada de suspendare a dreptului de a conduce si dupa aceea sa preschimbi permisul expirat.

| Firea_Ionut_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Si pot sa-l recuperez inapoi daca in 2 luni expira si eu am suspendat pe 3?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Firea_Ionut_1996):

Se pare ca faci o confuzie, de altfel comuna celor mai multi. Nu permisul de conducere a fost suspendat, a fost suspendat dreptul de a conduce. O sa trebuiasca sa astepti pana expira suspendarea dreptului de a conduce si apoi poti preschimba permisul expirat.