| wert a întrebat:

Stie cineva un site unde sa aflu toate datele masinii (un golf 3), doar verificand seria sasiului? Dau o bere. :d

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu poti afla toate datele masinii. Poti afla doar unele date, cum ar fi cele codificate in seria de sasiu sau cele care au fost inregistrate in anumite baze de date. Semnificatia fiecarui caracter din seria de sasiu este detaliata pe VW Forum, unde vei gasi si cateva linkuri pentru verificare online:
http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showtopic=39184
Unii producatori, cum este cazul Mercedes de exemplu, au o baza de date comuna la nivel european, un fel de "caiet de service" online, astfel incat poti afla toate interventiile care au avut loc in service-urile autorizate, insa pentru a avea acces la aceste informatii trebuie sa mergi la o reprezentanta. In plus nu stiu sa iti spun daca VW a implementat un astfel de sistem.

| darrio2007 a răspuns:

Pastreaza berea.Nu stiu sa existe asa ceva.