| GokuUltraInstinct a întrebat:

Stiu ca pentru categoria A1 trebuie sa ai 16 ani fara 3 luni ca sa poti sa dai de permis pentru aceasta categorie, intrebarea mea este: trebuie sa am mai intai permis de categoria AM ca sa pot sa dau de permis de categoria A1 sau pot sa dau de permis de categoria A1 pur si simplu.
Eu vreau sa imi cumpar si am bani necesari pentru aceasta motocicleta care se incadreaza in categoria A1 :
https://1ktm.ro/moto/ktm-rc-125-2015/

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La 15 ani si 9 luni poti incepe scoala de conducere, examinarea o poti sustine abia dupa 16 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa dai direct. La 16 ani fara 3 luni te poti inscrie la scoala abia. Examenele le dai dupa 16 ani