| AndreiAndrei123454 a întrebat:

Sunt defectoase Renault Laguna 3 din 2011-2012?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Renault-urile sunt foarte fiabile, daca sunt ingrijite nu sunt deloc defectoase.
In schimb, piesele sunt scumpe, iar manopera la fel, fiind masini sofisticate.
Dar dupa parerea mea merita, am vazut Renault-uri in special in regim taxi, si sunt foarte rezistente. In plus, au un confort deosebit, pe care nu il gasesti la masinile nemtesti.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu, nu sunt defectoase. Orice maşină se poate defecta, de evitat TATA si alte chinezării şi maşini sudamericane. Renault face maşini bunicele. Renault Laguna şi actualmente Talisman este cea mai scumpă maşină din gama reanault ca o comparaţie cu BMW, Seria 7 de la ei sau S classe dar evident valoare difertă.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Depinde si de noroc.
Sunt masini sofisticate pline de senzori si de microprocesoare.
Preturile la reparatii in reprezentantele Renault sunt la fel sau chiar mai mari ca in strainatate.
Cunosc pe cineva cu un Renault care se duce in Ungaria sa-si faca reviziile.
Cica sunt mai profesionali, mai amabili si nu cer spaga ca sa-ti termine masina la timp.