| kendorferari a întrebat:

Sunt masini bune ford puma?

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu cred ca merita fiecare banut, este Ford si asta spune tot, dar pentru drumurile din Romania ai o garda cam joasa, spoilerul fata cam jos dar in ansamblu este foarte ok, atat ca are un consum putin cam maricel!

| caractere a răspuns:

M-ai prins cu asta, sotia a avut.
Masinuta imi pare mai nervoasa decat reiese din fisa tehnica.
Consumul 9 - 10% in oras. Suspensia nu prea este adaptata "strazilor" din Romania, si se uzeaza cam repejor. Cam la fel si articulatiile.
Motor de 1.7, 16V, 125 de cai.
Motorul este rezultatul colaborarii dintre Ford, Yamaha si Cosworth.
Una peste alta, o masina buna, cu un aspect placut.