| EmilTraian95 a întrebat:

Ce parere aveti despre Ford Puma?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Din punctul meu de vedere motorul de 1.4 e acceptabil, totusi masina are 1035km, nu ar fi fost prea eficient un motor de 1.2, despre consum ce pot sa iti spun e doar din specificatiile producatorului, la motorizarea de 1.4 fiind undeva la 9.5 in oras, si 6 in afara.

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Destul de frumusel ca aspect, destul de micuta, dar totusi sunt destul de putine in circulatie.

| EmilTraian95 explică (pentru OldSoul):

Dar despre consum ce poti sa imi spui? mi se pare o masina usoara pentru o motorizare de 1.4, crezi ca o sa imi ia mult pe oras?

| EmilTraian95 explică (pentru OldSoul):

Si daca ar fi motrizare de 1.6 sau 1.7 era mai acceptabil consumul in oras?

| OldSoul a răspuns (pentru EmilTraian95):

Nu, la 1.6 este acelasi consum(9.5), iar la 1.7 este 9.7, deci e o diferenta foarte mica.

| OldSoul a răspuns (pentru EmilTraian95):

Din punctul meu de vedere motorul de 1.4 e acceptabil, totusi masina are 1035km, nu ar fi fost prea eficient un motor de 1.2, despre consum ce pot sa iti spun e doar din specificatiile producatorului, la motorizarea de 1.4 fiind undeva la 9.5 in oras, si 6 in afara.

| MariusF23 a răspuns:

Consumul il faci tu, nu lua in seama ce zice producatorul. Asteapta-te la niste valori cu cel putin juma de litru in plus fata de producator daca punem in discutie si vechimea, uzura, stilul de condus.

| EmilTraian95 explică (pentru MariusF23):

Pai cam asta e problema pana si ce spune producatorul e foarte mult pentru mine