| lavinik a întrebat:

Tatal meu a cumparat un motor giliera eaglet de 50cc si cu ajutorul vostru vreau sa-l ajut cu informatii despre intretinerea lui:ulei, antigel, lichid de frana, consum si tot ce este necesar pentru o buna exploatare. Dau funda pentru un raspuns care ma poate ajuta

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai in cartea scuterului tot, consumul pe la 3 la suta in oras si 2 jumate afara, ulei nu am ce informatii sa iti dau fiindca este in 2 timpi si se amesteca cu benzina, lichid de frana nu e cazu, intretinerea decat lantul curatat, carburatorul curatat, cam la 1000 de km ambele sau 3 luni cu benzina din Romania, si asta e tot!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Am uitat sa specific, lichidul de frana am spus ca nu este cazul fiindca conform producatorului nu cere inlocuire decat completare daca este cazul, un scuter bine intretinut nu cere nici macar completare!

| lavinik explică (pentru FurtunaDiesel):

Pot completa cu lichid de frana auto /antigel auto, nu am carte tehnica iar daca poti sa ma lamuresti uleiul 2t se pune in bidonasul din dreapta dupa ce s-a scos capacul

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Consuma intre 2, 7% si 3, 6%, depinde ce are pe el si ce an.are racire pe apa, 2T.