| DeliaAngh a întrebat:

Știe cineva de ce se produce un zgomot (huruit) în partea din față la peugeot 406 în urma schimbării curelei de accesorii?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil nu s-au strans suruburile cum trebuie, sau cureaua nu a fost centrata corect.
Mergi inapoi la cei care ti-au schimbat cureaua, ca trebuie sa ai o garantie dupa schimbare.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai inlocuit si rolele, sau doar cureaua?
Desfaci capota bagi capul si asculti.
Pot fi mai multe cauze.
Recomand doar role de marca premium, INA, skf, Contitech sau originale.
Chinezariile ieftine nu tin decat cateva saptamani.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Rulmenti alternator, rola intinzatoare, sau nu e strinsa corect cureaua, scoate un tiuit!