| TnyBZ a întrebat:

Salut, azi-dimineata cand m-am trezit, m-am trezit ca respiram si se auzea un zgomot pe partea dreapta in piept. Am o tuse de o saptamana, am excretii. Ce este acel sunet care se aude cand trag aer in piept? Este ca un huruit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu astepta minuni pe site, fuguta la medicul de familie si apoi catre cel de specialitate, nu ezita pentru nu a regreta mai tarziu.
O zi frumoasa sa aihappy

| Andrei123654789 a răspuns:

Ai auzit vreodata de pneumonie? Asa inseamna ca bronsiile plamanului drept incep sa se umple cu bacterii sau lichid ori poti avea astm si ele incep sa se inchida.Orii......ai dormit indeajuns de prost incat o coasta sa apese pe plamanul respectiv si sa cauzeze probleme respiratorii. Vreau sa stiu ce fel de excretii, daca sunt galbene sau apoase asta ma va ajuta la diagnostic.

| TnyBZ explică (pentru Andrei123654789):

Excretiile sunt galbene, am 13 ani, nu cred ca am astm la varsta asta... laughing

| MirelaNicoleta a răspuns:

Daca spui ca tusesti posibil sa ai traheele iritate sau in cel mai rau caz sa nu ai vreo problemuta la plamani. Tratament ei?

| Andrei123654789 a răspuns (pentru MirelaNicoleta):

Unu,este o singura trahee nu mai multe.Si doi, traheea este o legatura intre plamani si laringe adica undeva in mijlocul pieptului.El a spus ca simte in partea dreapta adica plamanul drept lobul superior fiindca a spus spre piept.

| MirelaNicoleta a răspuns (pentru Andrei123654789):

Ok, te rog frumos sa ma ierti!

| Andrei123654789 a răspuns (pentru MirelaNicoleta):

Nhea nu e nimic de iertat a fost doar observatie.