| AlexDorinel a întrebat:

Știți vreun brand de mașini de oameni civilizați în afara de Skoda și Dacia?

E exclus din prima VW, BMW și Audi

29 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Degeaba il jigniti aiurea, probabil cei care o faceti sunteti tocmai acei cocalari care aveti tatuaje batute cu henna mancati seminte si le aruncati pe geamul masinii, el a spus o realitate in ziua de azi majoritatea posesorilor de bmw, audi and co. sunt cioroi si cocalari fara bun simt, dar nu generalizat, ca sunt si cativa care sunt civilizati. Eu de exemplu vad in fiecare zi pe soselile pe care merg multi besinosi care au de exemplu skoda octavia sau skoda superb, merg cu viteza de zici ca au nu stiu ce masini de 600 CP la roata happy
Cauta sa vezi ce conduce un medic bun, un arhitect, oameni de afaceri educati nu palmasi care s-au ajuns, in primul rand si vei intelege care e trendul, apoi uita-te la seria 7 si audi A8 modele noi si vezi cine conduc astea, tiganii care au florarii, tarfe la produs si afaceri cu fier vechi...asta e gradul lor de intelegere...au auzit ei de nissan GTR sau de kia stinger ultimul model? nici nu-si permit piese la asa ceva, ca vi se pare unora smecherie ca au masini de 40-50k euro sh dar fac schimbul de ulei cu ulei contrafacut, nu au vazut in viata lor o revizie la reprezentanta, tot filtre de alea de 30 de lei bucata pun, altii suntem mai saraci si mergem pe originale, dar neah nu avem Haudi sau Bemeweu.
Eu am avut bmw M3 cand altii se incaltau cu fesul, cautati pe net ce inseamna M3, am si video cu ea pentru cine nu crede, dar la fel mi se punea des o eticheta de cocalar pentru masina asta, ba ca-s peste ba ca nu stiu ce beizadea.
Asa ca un om deosebit in ziua de azi mai rar merge pe marcile astea, cand sunt 100 de masini super smechere : noul model de genesis, kia stinger, lexus, Mazda, nissan, honda etc
De ce romanul se rezuma la grupul VAG nu stiu.
Esti smecher pe finante iei bentley nou, porsche 911, maseratti, lexus etc ai de unde alege
Masinile japoneze au luat tot mai mult avant la fel si cele sud coreene, la nivelul actual se bat cu gigantii din Germania.
Nu zic ca-s mai tari sau ceva dar sunt acolo in target, si sunt si sportive si premium si ce vrei pentru toate categoriile si toate buzunarele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti fi civilizat cu orice masina.
Etichetele sunt subiecte de glume, pentru prosti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti fi civilizat si cu Audi A4 metalizat, S-line si 2.0 TDI.
E adevarat ca 80% din cei care conduc VW, BMW si Audi sunt taranoi, dar asta nu inseamna nimic. Mai sunt si oameni care isi aleg masinile la intamplare sau dupa propriile dorinte, raportate la optiuni sau performante.

| Drimmero a răspuns:

Am intalnit atat cocalari pe Logan dar si domni in BMW, Audi, etc. E irelevanta marca, nu marca te caracterizeaza ci tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Drimmero a răspuns (pentru SevenScents):

Doar vrea sa trolleze si cam atat de fapt.

| gabicoo a răspuns:

Rolls Royce!

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Nu masina conteaza, ci omul care o conduce. Oameni necivilizati gasesti in orice marca de masini, la fel si oameni covilizati. Nu stiu unde vrei sa ajungi cu intrebarea asta.

Daca e sa iti raspund totusi la intrebare, sunt multe exemple. De la o Tesla pana la un Lambo sau alte masini de lux. Un prost nu produce atat de mult, asa ca acei conducatori de masini de lux ar trebui sa aiba o prestatie de oameni civilizati.

| Alverto a răspuns:

Prostia din tara lui Papura Voda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai exclus cele mai bune masini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toyota
Honda

| 1234568807 a răspuns:

Nu au nicio legatura brandurile de masini cu oamenii civilizati, de exemplu bmw nu a fost creeat pentru tarani si cocalari, dar daca in zilele noastre majoritatea oamenilor tarani si cocalari au bmw, ce sa faci

| florin926481f a răspuns:

Ai 13 ani vezi sa nu te prinda mamica pe telefon.

| Andresso a răspuns:

1.Hyundai (mai ales suv-urile -santa fe- sau -tucson- sunt foarte fiabile si nu se strica mai deloc, chiar deloc) Ai garantie 5 ani la ele.
2. Volvo(la fel n-am vazut sa se strice mai deloc)

Răspuns utilizator avertizat
| ReZiSTorr a răspuns:

Vw e tot skoda laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei007007 a răspuns:

AlexDorinel iti spun eu o marca de bere si de masina, CoronaAleNel, e un tip nou de masina care sta pe TPU si tasteaza intrebari astepand raspunsul de la oameni, vezi ca am auzit ca are si clima bizonica, numai buna pentru "oameni civilizati", ca ceilalti au OZN-uri, nu's bune pentru tine.

| AlinTanase a răspuns:

Rolls royce, mercedes

| GopnikulBogdan a răspuns:

Cum să zic...
Fiecare pădure are uscăciunile ei. (mai mult sau mai puține)

| Ushtria a răspuns:

Buiick

| Anonimic a răspuns:

Peugeot

| Jugoslavije a răspuns:

Ti-o zic eu cu bun simt, lasand faptul ca esti prost dar mai si delirezi mult.
daca omul isi permite bmw, mercedes si masini mai scumpe si de fite inseamna ca nu este civilizat sau este cocalar?

| Belingot a răspuns:

Passat, golf

| aristo1 a răspuns:

Nissan, Mazda

| J1OHNYB a răspuns:

Toyota. Din punctul meu de vedere, cea mai fiabila marca, mult mai fiabila decat cele nemtesti, vw, audi. Acum da, dac-o compari cu un mercedes amg, foarte posibil sa fie amg ul mai fiabil. Insa Toyota e masina de tinut si pe care sa te bazezi.