| agent006 a întrebat:

Știu că CIV-ul mașinii expiră în 60 de zile, dar nu este specificat pe documentul respectiv dacă 60 de zile lucrătoare sau calendaristice. Mă poate lămuri cineva? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa expire CIV (cartea de identitate a vehiculului)? N-am mai auzit de asta. Poate expira ITP sau inmatriularea temporara.
In orice caz, daca nu se specifica expres, termenul este pe zile calendaristice.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Civ ul nu expira niciodată. Însă orice document auto care expira, expira în mod logic în zile calendaristice