| RuskiAlex a întrebat:

Tocmai am strans 4000 de euro si nu stiu ce sa fac: 1.Sa imi iau o masina la 1000 de euro si sa investesc 3000 de euro in ea sau 2.Sa imi iau o masina buna la 4000 de euro

Răspuns Câştigător
| Catacata7799 a răspuns:

A doua varianta, clar. De ce ai vrea sa cumperi o masina care sa necesite investitii de trei ori cat pretul ei? La 4000 de euro vei gasi masini destul de bune, dar cand mergi sa vezi masina, sa iei cu tine o cunostinta care se pricepe la masini, ca sa eviti smecheriile la care recurg vanzatorii, cu kilometrajul dat in spate si asa mai departe.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 1000 euro numai masina nu se poate chema

| raducristian1 a răspuns:

De ce sa iei o masina rea la 1000 de euro si sa bagi inca 3000 in ea, ci nu sa iei poate aceeasi masina in stare buna, fara sa nu mai trebuiasca investit? De exemplu iei un golf ruginit si chel la dotari. Tablaria o faci, dar cu dotarile care iti vor lipsi ce faci? Vei iesi mai scump + ca este un timp pierdut timpul in care va trebui sa o faci.