| RobertG101 a întrebat:

Daca consum foarte multe lichide, in jur de 2.5 - 3 litri ma ajuta la slabit? Bineinteles ca nu sucuri sau ceva de genul, ma refer la apa, mancare si fructe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Aia e o cantitate perfect normala de lichide pe care ar trebui sa o ingeri mai ales daca mergi si la sala. Nu sunt deloc "foarte multe".

| Nume2 a răspuns:

Nu, nu slabesti cu lichide, dar asta nu inseamna ca ar fi rau sa consumi mai multe lichide. Ca sa slabesti trebuie sa mai faci si altceva decat sa bei si sa mananci sanatos, alearga, fa genuflexiuni, abdomene, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Nume2 a răspuns (pentru RobertG101):

Asa da.

| RadXx a răspuns:

Uite,eu am făcut următorul lucru pentru slăbit.Am mâncat doar când mi se făcea foame, și în general doar seara, uneori când nu puteam sa mănânc beam multa apa și mă odihneam.Incearca să nu ai atât de multe mese pe zi și dacă le ai sa fie scăzute în calorii.Un pont,alimentele cu fibre/cereale/fulgi de ovăz/batoane cu fructe țin de foame pentru mai mult timp dar în același timp dau stomacului o senzație de plin,le-am incercat și fac foarte bine organismului. Poti incerca și sucul de sfeclă roșie,care ajuta că sângele să fie agitat toată ziua, adică face sângele să circule foarte repede, detoxifica organismul și este sursa perfecta pentru câteva ore de energie, în plus ajuta la regenerarea celulelor roșii. Încearcă ceva care sa detoxifice organismul prima dată, gen suc de lămâie sau soc, și apoi poți continua cu altceva. Daca vei bea multe lichide organismul va fi suprahidratat și vei avea probleme mici sau mari cu digestia și burta.