| revelatia2003 a întrebat:

Unde pot verifica pe internet daca numerele de inmatriculare ale masinii mai sunt valabile?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai acces la așa ceva!
Numai la R.A.R sau la poliție.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu poti teoretic. Practic iti faci cont pe drpciv si scrii numarul de imatriculare acolo sa vezi daca este liber sa il poti folosii si daca vezi ca nu este liber sa il folosesti inseamna ca inca este valabil, dar nu vad de ce nu ar fi valabil un numar daca nu ai radiat masina sau nu era numar provizoriu si daca era provizoriu este decat 30 de zile valabil!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca tu poti verifica, n-ai acces la baza de date a Politiei rutiere. Numai bine!