| anonim_4396 a întrebat:

UREGEEEENT! FUNDA! ce acte trbuies facute pentru masina? cineva a pierdut documentele de la inmatriculare! ce acte trebuie sa faca acum? permis si mai ce...sau spuneti-mi urgent! funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a pierdut certificatul de inmatriculare(acesta este documentul care atesta inmatricularea), pe acesta trebuie sa il faca, nu permisul de conducere. Va trebui sa ceara un nou permis doar daca l-a pierdut. In orice caz va trebui sa anunte pierderea cat mai repede, termenul maxim este de 48 ore. Numai bine!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai te duci la politie, il dai pierdut in maxim 48 de ore si apoi iti spun ei toate demersurile. Daca trece termenul de 48 de ore trebuie sa te judeci, draci, laci si apoi reusesti sa iti recuperezi actele dupa ce dovedesti in instanta ca este masina ta si actele au fost pierdute!