| Mkeynes a întrebat:

Urgent, care ar sti din ce cauza este problema asta?
Am un fiat punto bag cheia in contact si nu se invarte cheia, parca zici ca e blocat contactul.

5 răspunsuri:
| Adesim a răspuns:

Când pui contactul învârte în același timp volanul și cheia. Asta este un sistem de siguranță.

| Mkeynes explică (pentru Adesim):

Asa am facut
A mers
Mersi
Dar din ce cauza?

| darrio2007 a răspuns (pentru Mkeynes):

Se blocheaza volanul cand scoti cheia din contact. Se vede ca n-ai apucat masinile Dacia.

| Mkeynes explică (pentru darrio2007):

De abia am luat permisul acum 3 luni aprooape
Nu stiu prea multe despre masini
Am un fiat grande punto 2007

| Adesim a răspuns (pentru Mkeynes):

Nu știu cauza mai exact. Am pățit-o și eu o dată. M-am panicat rău. Când i-am zis tatei de asta el mi-a spus ce să fac și cauza. Singurul lucru care îl mai țin mine este că are legătură cu un sistem de siguranța. Nu știu 100% despre ce este vorba.