| PurpleMonster a întrebat:

Urmează sa dau pentru a doua oara traseul și îmi e foarte frica deoarece prima data am picat. Îmi e frica de faptul ca o sa ma fac de ras pentru ca nu sunt în stare de lucrul ăsta și nu știu ce sa fac. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Dorin93 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie teama. Nu te mai gandi ca te faci de ras. Trebuie sa te concentrezi pe condus, atat la examen, cat si la orele de condus pe care le mai ai pana atunci. Gandeste-te ca un sofer trebuie sa fie atent si responsabil. Poltistul iti va evalua abilitatile de a conduce, iar tu trebuie sa ii demonstrezi ca esti capabil. Daca esti capabil, vei lua permisul, daca nu, inseamna ca mai ai de invatat. Nu rade nimeni de tine. Nici eu nu am luat din prima. Succes! happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pune mana pe carte si lasa intrebarile pe aici.

| JackR a răspuns:

Permisul de conducere NU ESTE obligatoriu!