| Julienne a întrebat:

Credeti ca se poate lua traseul fara bani? Am picat odata, in decembrie urmeaza a doua incercare si vreau sa stiu cum trebuie sa incerc. Mentionez ca prima data am picat din cauza emotiilor si plus ca am dat "pe drept".

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Sfat de la un tip ce a luat din prima B-ul:Cauta pe cineva cu masina,rabla cum o fi,plateste-l si du-te cu el pe un loc viran si acolo sofeaza cum te taie capul,in acest mod antai iti faci reflexele, schimba vitezele (NU RALIUU) OPRESTE, DA CU SPATELE ETC. Apoi poti incerca mersul sinuos printre jaloane(pui sticle goale de plastic din 3 in 3 metri si le ocolesti incet sa iti dezvolti si simtul de a intra in curbe, a vira etc. Apoi cu aceleasi bidoane poti incerca parcari cu spatele intre ele, daca le calci plasticul"va protesta" prin zgomotul produs.Sa nu te astepti sa inveti doar intr-o zi, iti sunt necesare macar 3-4 zile a 2-3 ore pe zi si te asigur ca vei capata indemanarea necesara si NU te vei mai fastici la examen.Iti doresc succes.

4 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Il iei si fara bani, dar trebuie sa stii bine sa conduci, ca daca nu sti nici macar sa te urci in masina te da "cap de creta" afara inainte sa pornesti masina

| IMC90 a răspuns:

Nu se poate aranja nimic. In primul rand ca nu poti pune plicu direct in mana gaborulului, ca nu-l primeste si te mai si pica. Pe toti cei care au aranjat, am auzit ca au facut-o prin relatii. Stiu pe cineva care a aranjat si tot a picat, fiindca banii s-au oprit in una din cele 3-4 maini prin care au trecut (pana sa ajunga la destinatar).
Asa vrei tu sa-ti iei permisul? prin frauda?

| benny a răspuns (pentru IMC90):

Daca nu sti nu vorbi, nu trebuie sa ai pile trebuie sa vorbesti cu instructorul si el va aranja traseul asta daca acel instructor nu e un escroc si opreste el banii si nu mai aranjeaza nimic si da de ce sa nu se ia permisul pe frauda pentru ca in Romania orice e pe spaga si la doctor cand te duci bagi in buzunar asa e la noi in Romania orice pe spaga si pile, relatii

| IMC90 a răspuns (pentru benny):

Asa cum ai zis si tu, instructorul poate opri el banii (ceea ce e foarte frecvent). Majoritatea instructorilor n-au nici macar o relatie. Doi la mana, nu sunt de acord sa-si ia permisu toti stangacii... E suficient ca toti cocalarii analfabeti dau peste tine pe trecerea de pietoni.