| anndrada98 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, sunt intr-o stare de anxietate de 2 saptamani de cand am picat traseul. Nu stiu ce sa fac ca sa imi revin pentru ca de fiecare data cand imi revin incep iar sa ma gandesc la momentul in care am picat si ma simt foarte dezamgita deoarece de abia asteptam sa am carnetul iar acum asteptarea asta ma omoara iar toti din jurul meu au reusit sa il ia din prima si acum mi foarte frica de a doua examinare. Simt ca am dezamagit multa lume lucru care ma omoara pe interior deoarece nu imi plac esecurile mai ales acolo unde stiu ca nu e cazul, nu mai suport as vrea sa pot da timpul inapoi, ma simt asa prost si sunt asa stresata ca trebuie sa fac inca 6 ore de condus si pe caldura asta... Nu stiu ce sa mai fac, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu`ti plac esecurile si totusi nici nu te ambitionezi sa treci peste? Este o contrazicere. Daca nu`ti plac esecurile, ar trebui sa inveti din ele si sa te ambitioneze sa nu se mai repete, nu sa pici intr-o gaura neagra gandidu`te ca nu ai fost indeajuns de buna.Toata lumea are esecuri intr-un moment sau altul al vietii sa stii, conteaza insa cum treci peste, atata tot.Tu ai ramas blocata la acest prag, in loc sa iti doresti si mai mult sa evoluezi.

Gandeste`te ca acest esec a fost spre binele tau, pentru ca acum esti si mai motivata sa il iei, te vei concentra si mai mult, si ii vei incanta pe cei din jurul tau care si`au pus sperantele in tine, dovedind ca esti o luptatoare si nu o persoana care fuge la primul esec.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar un permis de conducere... nu e nevoie sa il iei daca nu il vrei.

| anndrada98 explică (pentru suntserios):

Tocmai ca mi-l doresc foarte mult si nu mai am rabdare

| suntserios a răspuns (pentru anndrada98):

Pai daca il vrei iti faci orele de condus, te concentrezi la examen si nu mai dramatizezi atat

| anndrada98 explică (pentru suntserios):

Mi-e frica doar sa nu fiu luata in ras si judecata, atata tot sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru anndrada98):

Daca ti-e frica sa nu fii luata in ras sau judecata, atunci acorda importanta maxima orelor de sofat si evita sa mai faci greseli la examen.
Ti s-o parea tie floare la ureche, dar nu-i de glumit cu cei care pica examenl, inseamna ca nu sunt soferi prudeti de ajuns si nimeni nu risca sa le dea drumul in criculatie, sa nu accidenteze pe cineva.
Asa ca, lasa vaitatul si acorda seriozitate orelor de sofat, daca vrei sa-ti iei vreodata carnetul de sofat.

| Purandelu a răspuns:

Vorbeste cu prietenii tai cu ce politist au mers si incearca sa inveti din aceasta greseala si sa primesti niste sfaturi de la prieteni... sper ca ti-am fost de ajutor