| aimullah123 a întrebat:

Va rog sa imi recomandati niste modele de masini pentru incepatori pana in 3000 euro big grin

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Polo

| sierra1 a răspuns:

Golf IV sau V și dacă nu ți-e jenă, Logan, Sandero - sunt foarte bune!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Focus 2, Astra H.
Nu sunt speciale pentru incepatori, dar sunt un inceput bun.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut.
Depinde ce tip de caroserie vrei, uite aici cateva recomandari:
Sedan: Volkswagen Bora 1. 9tdi, cod motor ALH
Volkswagen Passat b5/b5.5
Skoda Octavia
Dacia logan
Opel Astra G motor de 1.7
Hatchback-uri
Audi A3
Astra h motor de 1. 7dti sau 1. 9cdti
Volkswagen Golf4/5
Skoda Fabia
Dacia Sandero

| DennK a răspuns:

Nu exista masini concepute pentru începători, exista doar recomandări in sensul ca se considera ca pentru începători e necesară o mașina mai "mică" (ca motor, caroserie...). Iar recomandările mele sunt următoarele: Golf 4, 5, 6; Ford Focus (modelul acela tip hatchback); Opel Corsa; Peugeot 206, 306, s-a.; Mercedes A Class sau B class.

| RRoberto2018 a răspuns:

Gasesti multe modele in banii astia, " are balta peste ", ca :
- VW Golf 4
- VW Passat
- Renault Clio
- Audi A4
- Opel Astra
- Mercedes A Classe, Vito, C180
BMW E39, E46
Si multe, multe altele. Da o privire pe net sau in piata.
Bafta!

| Tomicox99 a răspuns:

Golf 4, Golf 5, Audi A3, Audi A4, Ford Fiesta, Ford Focus, Skoda Fabia, Skoda Octavia, Suzuki Swift, Opel Astra G... pot continua lista pana maine dimineata. dar nu recomand logan pentru incepatori deoarece logan-ul nu este o masina sigura.
Saptamana trecuta am vazut un accident Unde s-au ciocnit un logan si un Opel Astra G. Logan-ul era dauna totala astra-ul era putin indoit pe fata (ambii circulau pe la 50-60km/h)