| Xmen22 a întrebat:

Ce mașini recomandați la 3000 euro, de preferat diesel.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

VW golf, Fiat punto, toyota corolla, mazda 2, si ce mai gasesti foarte micute, lcu capacitate cilindrica de 1.4 sau 1.6

BMW-ul si Audi sunt masini mult prea scumpe ca sa le poti intretine, platind inca 3000 de euro pe an, fiindca la banii astia cumperi numai masini foarte uzate si bagi tot timpul bani in ele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dacia logan ce are? Scame in sînge?

| CornelFlorika a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Logan nu e masina ci un gunoi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm (cea de 150cp).
Sau varianta de buget al aceluiasi motor, Opel Astra H 1.9 CDTI. Sau 1.7 CDTI.
Sau Ford Focus 1.6-1.8-2.0 TDCI.
Sunt recomandari personale, am condus si intretinut masinile alea.
Personal am un Vectra C 1.9 150cp (acelasi motor cu Alfa 159 si Astra H), dar nu e cine stie ca masina, mare, veche si complicata. Nu se strica, dar consumabilele costa cat o compacta cu full-ul facut laughing

| ReddY25 a răspuns:

Un Audi

| Sophieka a răspuns:

Volkswagen happy

| vlllaaddd a răspuns:

Golf 5

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Bmw e46 320d

| Davyd2001 a răspuns:

Audi A6

| Andrei89296292 a răspuns:

Golf