| CatalinBRG33 a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti la aceste intrebari :
- este fiabil motorul N42B20 ( 143 cp ) de pe e46?
- merita sa-mi cumpar aceasta masina cu acest motor daca merg linistit fara talpa si fara sa fac drifturi etc?

1 răspuns:
| LRS a răspuns:

Ca la orice masina e important cum a fost ingrijita, dar ideea e ca astea au fost cunoscute din cauza probemelor cu vvt-ul, simering-uri supape etc. Eu am un e46 cu un M54B22, care este cunoscut pentru consumul de ulei, ce sa vezi, de cand l-am luat nu am am avut nicio problema cu consumul de ulei, revenind la ideea principala, depinde cum a fost ingrijita masina, schimburi, revizii la timp etc.