| WayhaughtK a întrebat:

As vrea sa stiu cat de fiabil motorul 1.8T de pe Audi A4 (2002-2005).
Si daca merita o asa achizitie. Din cate am mai citit e un motor bun, dar dupa un anume numar de km incep problemele. Cam dupa ce kilometraj ar trebui sa apara?
As vrea sa stiu cat mai multe legate de motor si masina.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Depinde ce mașină prinzi, trebuie sa ai noroc să mai fie fiabilă, asta depinde complet de cum a fost întreținută, și din păcate 9 din 10 mașini sunt prost întreținute.

| siriusblack98 a răspuns:

Din anul ala o iei cand pica de pe ea. Dupa 300k km incep problemele in general. Nu stii nici cum a fost intretinuta, ca poate este facuta pentru vanzare si arata altfel dar ce nu se vede este problema.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Cam după 300.000 km apar probleme dar este o mașină fiabilă, bineînteles acum depinde si cu ce bani o cumperi