| andreilmi a întrebat:

Va salut! A recuperat cineva taxa auto (aia pana in 2013) cu cerere la ANAF? Niste exemple concrete (valoare taxa, data inmatriculare, suma totala recuperata cu dobanzi)? Multumesc!

1 răspuns:
| AresLusitani a răspuns:

Da eu am recuperat-o, partial, pentru ca banii aia se dau in 5 transe si este doar 1 transa pe an... deci 5 ani te tin afurisitii aia pana sa iti dea banii tai inapoi, in fine suma e undeva la 2500 euro + dobanzi dar nu am recuperat decat 2 transe acum urmeaza si a 3a lunile astea. Data inmatricularii a fost undeva inn2008-2009 cred...dar actele le-am depus undeva prin 2012 cate 2013.