| k0sty92 a întrebat:

Am si eu o intrebare,cum pot afla daca taxa de prima inmatriculare a fost recuperata? si cum este cu taxa recuperata,daca a recuperat-o cineva,la vinzarea autorismului, trebuie sa se platesc timbrul de mediu ca la o masina neinmatriculata? Atunci care ar fi beneficiul ca iei o masina inmatriculata cu taxa recuperat si una de Bg de exemplu? ma poate descurca cineva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Intrebi vanzatorul sau te interesezi la organul fiscal de la domiciliul vanzatorului.
2. Daca taxa a fost recuperata tu va trebui sa platesti timbrul de mediu la inmatricularea pe tine.
3.Nu exista nici un beneficiu, in ambele cazuri va trebui sa platesti timbrul de mediu cand o inmatriculezi.